تحقیق درباره مرثیه و انواع آن رشته تاریخ و ادبیات

شما برای دانلود تحقیق درباره مرثیه و انواع آن به سایت وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات تحقیق درباره مرثیه و انواع آن را مطالعه کنید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

دانلود مقاله درباره مرثیه و انواع ان در تاریخ ادبیات

دسته بندی تاریخ و ادبیات
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 13
حجم فایل 7 کیلو بایت

*مقاله درباره مرثیه و انواع آن*


مرثیه :نوحه

در ادبیات روم و یونان مرثیه نشانه هر شعری است كه بر وزن مرثیه (اندوهناك) نوشته می شود. (یك در میان خطوط  شش ضربی و پنج ضربی)

این اصطلاح هم چنین مربوط می شود بر موضوعات و وجه هایی كه اغلب به شكل نثرهای مرثیه ای بیان می شوند اغلب گلایه كردن در مورد عشق است . در اروپا و انگلیس این كلمه به دلیل استفاده بی ثبات (متغیر ) از دوره رنسانس دوباره از سر گرفته شده است . برای مثال ، مرثیه های جان دان ، اشعار عاشقانه اند اما در طول قرن هفدهم ، دوره مرثیه به استفاده های حال حاضر محدود شد : مرثیه ای رسمی و مداوم در نثر برای مرگ (از دست دادن ) شخصی خاص اغلب با نتیجه ای مد انتها . مثال هایی همچون آلفرد شاهزاده تنیسون در كتاب مموریم (1850) در سوگ از دست دادن آرتور هالام و نوشته آدن به خاطر یات در سال 1940 اغلب این اصطلاح احساس عظیمی از تاملات اندوهگین برای مرثیه های انگلستان باستان مورد استفاده قرار می گرفت (كتاب آدم آواره ، ملوان) ومرثیه توماس گدای ك در صحن كلیسا (كشور چارچ یارد) در سال 1751 نوشته شده قائل است . مرثیه های دانیو در سالهای (1912-1922 ) در مورد شاعر آلمانیرایند ماریا ریلك هم چنین مرثیه هاییر با همین حس عظیم است. موضوع آن ها در مورد بی ثباتی شعر او چیزهای معنوی (دنیا دوست ) كه آن ها در شعرهایش در مورد آن می نویسند.

نوحه هم گفته ای به نظم بر آمده دراندوه از دست دادن شخصی خاص است . اما تفاوتش با مرثیه این است كه نوحه كوتاه كمی غیر رسمی معمولا متنی است كه برای نوحه سرایی بیان می شود برای مثال كتاب Full fathom fire they father اثر شكسپیر و یا كتاب A song from shakespears cy mbeline اثر ویلیام كالین در سال 1794

Threndy حالا اساسا معدلی است برای نوحه و mondy معادلی است برای مرثیه یا نوحه ای كه سخن باشد یك از یك شخص بیان می شود .

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *