حرارت ماشین مادر 19 صفحه doc

شما برای دانلود حرارت ماشین مادر به سایت وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات حرارت ماشین مادر را مطالعه کنید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

مهمترین عامل در موفقیت پرورش جوجه ها مسئله حرارت است زیرا عدم توجه به این امر، سبب بی اثر شدن عوامل دیگر می گردد

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 19

حجم فایل: 19 کیلو بایت

مهمترین عامل در موفقیت پرورش جوجه ها مسئله حرارت است زیرا عدم توجه به این امر، سبب بی اثر شدن عوامل دیگر می گردد.

حرارت در زیر ماشین مادر مصنوعی باید كاملا طبق احتیاجات جوجه ها تنظیم شود تا رشد جوجه ها به خوبی صورت گیرد. اگر حرارت زیاد باشد جوجه ها دچار ناراحتی شده و اجبارا از زیر ماشین ارج شده و از آن دور می شوند در این صورت وقتی كه حرارت ماشین به حد معمولی رسید، ممكن است جوجه ها از برگشتن به زیر دستگاه خودداری نمایند در این صورت بخصوص در شب، دچار سرماخوردگی خواهند شد.

اگر حرارت كم باشد جوجه ها احساس سرما كرده و در زیر ماشین و در كنار هم جمع می شوند و صدای جیك جیك مخصوص در می آورند. در حقیقت این صدا، مانند لغت و كلمه ای است كه جوجه ها برای ابراز عدم رضایت خود بیان می كنند و به گوش مرغدار غافل می رسانند اگر حرارت پایین باشد جوجه ها غذای خورده شده را صرف گرم كردن بدن می كنند و در این صورت رشد، كم می شود و بازده غذایی پایین می آید.

هر چه سن جوجه ها بیشتر می شود، احتیاج به حرارت كمتر می گردد و از این رو باید حرارت دستگاه مادر را كم كرد میزان كاهش حرارت بین حداكثر 8/2 درجه سانتیگراد (5 دجه فارنهایت) تا حداقل 11/1 درجه سانتیگراد (2 درجه فارنهایت) در روز می باشد به طوری كه از 5 هفتگی به بعد می توان ماشین مادر را برداشت و از حرارت معمولی لانه برای نگهداری جوجه كبابی ها استفاده كرد. بدین ترتیب تا 5 هفتگی حرارت دستگاه مادر و از 5 هفتگی به بعد حرارت سالن مهم است و باید مورد تئجه قرار گرفته به دقت مورد كنترل قرار گیرد.

حرارت و تهویه لانه: حرارت سالن جوجه كبابی ها تا 14 روزگی باید 5/18 – 21 درجة سانتیگراد باشد در سنین بالاتر می توان حرارت را كم نمود به طور كلی حرارت سالن نگهداری جوجه ها باید طبق جدول زیر باشد.

حرارت سالن مخصوص نگاهداری جوجه ها

1 روزگی 25 درجة سانتیگراد یا 77 درجة فارنهایت

1 هفتگی 23 درجة سانتیگراد یا 75 درجة فارنهایت

2 هفتگی 21 درجة سانتیگراد یا 69 درجة فارنهایت

3 هفتگی 18 درجة سانتیگراد یا 65 درجة فارنهایت

از 4 هفتگی به بعد باید حرارت را به مرور پایین آورد و به 15-16 درجه رساند.

سرد بودن لانه، در اوائل زندگی جوجه ها سبب می شود كه آن ها رغبتی به خارج شدن از زیر ماشین، نشان ندهند حتی برای خوردن و آشامیدن از زیر دستگاه مادر خارج نمی شوند.

19 صفحه فایل ورد قابل ویرایش

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *