دانلود تحقیق بازنگری تحقیق خمیرسازی بیوشیمایی و بیومكانیكی 16ص 27 صفحه zip

شما برای دانلود دانلود تحقیق بازنگری تحقیق خمیرسازی بیوشیمایی و بیومكانیكی 16ص به سایت وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات دانلود تحقیق بازنگری تحقیق خمیرسازی بیوشیمایی و بیومكانیكی 16ص را مطالعه کنید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

دانلود بازنگری تحقیق خمیرسازی بیوشیمایی و بیومكانیكی 16ص تحقیق بازنگری تحقیق خمیرسازی بیوشیمایی و بیومكانیكی 16ص مقاله بازنگری تحقیق خمیرسازی بیوشیمایی و بیومكانیكی 16ص بازنگری تحقیق خمیرسازی بیوشیمایی و بیومكانیكی 16ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 27

حجم فایل: 13 کیلو بایت

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 27 صفحه

»بازنگری تحقیق خمیرسازی بیوشیمایی و بیومكانیكی« عملیات قارچی روی تراشه‌های چوب قبل از خمیرسازی مكانیكی موجب ذخیره انرژی برق و بهبود خواص استحكام كاغذ و كاهش محتوای pitchآن می‌شود عملیات قارچی برروی گیاهانی غیر جوبی مفید است و pitch آن را كاهش می‌دهد و از سولفیت، ارگانوسولو و تجزیه تولید خمیر كاغذ استفاده می‌گردد.
نتایج مقدماتی با خمیر كاغذ یبوكر افت امیدوار كننده است ولی یك ارزیابی عمیق لازم می‌باشد نتایج آزمایشات تراشه چوب اخیراً در آزمایشگاه محصولات جنگلی در مقایسه با موارد بدست آمده توسط بیوراكتورهای مقیاس آزمایشگاه جالب بودند اقتصاد فرآیند جالب هستند و فرآیند با خمیر كاغذ موجود و كارخانجات مربوط با مقدار تغییرات انطباق دارد.
صنعت خمیر كاغذ از روش‌های خمیرسازی شیمیایی با تركیبی از اینها برای تولید خمیرهای دارای ویژگی‌های مطلوب استفاده می‌كنند خمیرسازی مكانیكی شامل استفاده از نیروی مكانیكی برای جداكردن الیاف چوب است.
فرآیندهای مكانیكی تولید بالا می‌باشند( تا 95%) و كاغذ دارای قابلیت چاپ عالی می‌باشد.
این فرآیندها براساس روش مصرف انرژی الكتریكی هستند و كاغذ دارای استحكام كمتر محتوای pitch بالاتر و سرعت برگشت رنگ بالا( زردشدن كاغذ) در مقایسه با فرآیندهای شیمیایی می‌باشدخمیرسازی شیمیایی شامل استفاده از مواد شیمیایی برای تجزیه لیگنین دیواره‌های سلول جوب و انتشار الیاف پرسلولز است.
فرآیندهای خمیرسازی شیمایی خمیرهای دارای استحكام بالاتر را تولید می‌نماید ولی این فرآیندها تولید كمی دارند40 تا 50 % و خیلی پرهزینه می‌باشند.
بیوپایپ كردن عملیات برروی مواد لیگنوسلولزی با قارچ‌های تجزیه كننده لیگنین قبل از خمیرسازی دارای پتانسیل برای غلبه‌كردن بر بعضی از مشكلات همراه با روشهای خمیرسازی شیمیایی و مكانیكی می‌باشد متن زیر به شرح و تحقیق خمیرسازی بیوشیمایی و بیومكانیكی و یافته‌های اصلی می‌پردازد.
خمیرسازی بیومكانیكی چوب: پس زمینه استفاده از قارچهای پوسیدگی(مفید) برای لیگنین‌زدایی بیولوژیكی چوب شاید توسط لاوسون و استیل از شركت خمیر و كاغذ ویرجینیای غربی در نظر گرفته شود.
این محققان یك بررسی مقالات را منتشر كردند كه درباره تجزیه قارچی لیگنین می‌باشد در دهه 1970 اریكسون از آزمایشگاه محصولات جنگلی سوئد یك بررسی جامع را انجام داد كه نشان داد كه عملیات قارچی می‌تواند منجر به صرفه‌جوئیهای انرژی و بهبودهای استحكام برای خمیرسازی مكانیكی شود.
آن تحقیق‌ها یك سری مقالات رامنتشر كرد كه به تجزیه قارچی درباره لیگنین اشاره دارد.
اگر چه این تحقیق با مشكلات محدودی مواجه بود ولی آگاهیهای با ارزشی را فراهم كرد عمل‌آوری خمیر مكانیكی درشت با آنزیم‌هایی از قبیل سلولازها و همی سلولازها قبل از تصفیه نیز منجر به صرفه‌جویی‌های انرژی الكتریكی و بهبود خواص استحكام كاغذ شده است.
جزئیات می‌تواند در مقالات متعددی یافت شود مقالات ذكر شده در این بازنگری نشان می‌دهد كه عملیات قارچی برروی تراشه‌های چوب برای خمیرسازی مكانیكی می‌تواند فواید گوناگونی داشته باشد یك ارزیابی جامع خمیر‌سازی در 1987 در آزمایشگاه محصولات جنگلی تحت نظر كنسرسیوم بیوپایپ انجام گرفت.
كنسرسیوم شامل FPL دانشگاه‌های میسنوتاوویكانكین به 22 شركت خمیر و كاغذ خاتم

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *