دانلود تحقیق در مورد یونان باستان رشته تاریخ و ادبیات

شما برای دانلود دانلود تحقیق در مورد یونان باستان به سایت وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات دانلود تحقیق در مورد یونان باستان را مطالعه کنید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

شبه جزیرة بالكان در جنوب قاره اروپا قرار دارد بخش جنوبی شبه جزیره بسیار زیاد در آب پیشرفته است این بخش از شبه جزیرة بالكان و تعدادی جزایر كوچك پراكنده در اطراف آن كه در دریای اژه قرار دارند

دسته بندی تاریخ و ادبیات
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 15
حجم فایل 16 کیلو بایت

تحقیق در مورد یونان باستان


یونان باستان كجا قرار داشت؟
شبه جزیرة بالكان در جنوب قاره اروپا قرار دارد. بخش جنوبی شبه جزیره بسیار زیاد در آب پیشرفته است. این بخش از شبه جزیرة بالكان و تعدادی جزایر كوچك پراكنده در اطراف آن كه در دریای اژه قرار دارند و سرزمینهای كرانه‌های دریایی آسیای صغیر، كشور یونان باستان را تشكیل می‌دادند. یونان باستان به سه بخش تقسیم می‌شد: یونان شمالی، یونان مركزی و یونان جنوبی كه آن را پلوپونز می‌نامند.
یونانیان مردمانی كشاورز بودند كه نیاكان آنها را از نژاد «دریانوردان» هند و اروپایی می‌دانند. آنها نخست مقدونیه را تسخیر كرده بودند و بعد در همه سرزمینهایی كه امروزه یونان می‌نامیم پراكندند.
یونانیان برای مدت طولانی كشاورز باقی نماندند، چون منافع زندگی در شهر را دریافتند. البته هنگامی كه زندگی در شهر را آغاز كردند. برخی از شهرها را بنا كردند و برخی از آنها را بر خرابه‌های باقی مانده از پیش بازسازی كردند. زمینهای اطراف شهر را برای كشاورزی محفوظ نگهداشتند.

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *