دانلود تحقیق كاربرد آلومینیم در خودروسازی 14ص 21 صفحه zip

شما برای دانلود دانلود تحقیق كاربرد آلومینیم در خودروسازی 14ص به سایت وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات دانلود تحقیق كاربرد آلومینیم در خودروسازی 14ص را مطالعه کنید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

دانلود كاربرد آلومینیم در خودروسازی 14ص تحقیق كاربرد آلومینیم در خودروسازی 14ص مقاله كاربرد آلومینیم در خودروسازی 14ص كاربرد آلومینیم در خودروسازی 14ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 21

حجم فایل: 9 کیلو بایت

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 21 صفحه

«به نام خدا» کاربرد آلومینیوم در خودرو سازی خلاصه : طبق تاریخچه .
همكاری صنعت خودروسازی و آلومینیم و استفاده از فلزات سبك در ماشین ها توسعه یافته است .
در نتیجه ، به طور میانگین ماشین های اروپایی دارای اجزاء گوناگونی از آلومینیم هستند ، اساسا ، تولیداتی كهدر قالب ریخته می شوند و شكل می گیرند از قبیل سرسیلندر ، گیربكس ، چرخها و بدنه ، اما همچنین ورقه كردن و تولیداتی كه از قالب در آورده شده اند : رادیاتورها ، سپرها ، ریلهای صندلی ، میل لنگ و غیره هستند كه كلاً در حدود 65 كیلوگرم (6 درصد كل وزن) است .
امروزه با وجود رقابتهای جهانی و افزایش ارتباط محیطی ، تولید كنندگان ماشین با رقابتهای جدیدی مواجه شده اند ، تولیدات آنها باید آلودگی كمتری ایجاد كند .
و به سادگی مجدداً وارد چرخه ماشینها بشود ، بدون اینكه امنیت وراحتی آن كاهش یابد ، كارآیی ماشین (تولید) بالا رود و هزینه جاری كاهش یابد .
وزن سنگینی عامل اصلی برای رسیدن به این اهداف است : هر 100 kg كاهش وزن، سبب می شود كه 6/0 لیتر / km 100 سوخت مصرفی كاهش یابد .
گاز كمتری از اگزوز ماشین خارج شود و هزینه كاهش می یابد .
آلومینیم یك عامل اساسی برای كاهش وزن است ، بدون اینكه امنیت و راحتی و اطمینان كاهش یابد .
به علت كاهش چگالی (3/1 مواد از قبیل استیل و مس) ، مقاومت بیشتر می شود ، با استفاده از آلومینیم مرغوب گران می توان وزن ماشین را تا بیش از 300 كیلوگرم در وسایل نقلیه با ابعاد متوسط (kg 1400) كاهش داد ، كه نشان داد می توان بیش از 20 درصد وزن ماشین را كم كرد .
تا آنجا كه بتوان قابل برگشت به چرخه باشد ، آلومینیم به تنهایی به كار برده می شود ، مجدداً بتوان آن را وارد چرخه ماشین كرد و بدون اینكه كیفیت آن كاهش یابد یا از بین برود .
اوراق آن هم ارزش زیادی دارد ، چون می توان دوباره آن را احیا كرد و مجدداً وارد چرخه كرد : 95 درصد آلومینیم درماشینهاست كه گردآوری می شود و مجدداً وارد چرخه شده و بیش از 50 درصد موارد با ارزش وسایل نقلیه در هنگام اوراق كردن ، برآورد شده است .
قبلاً هم آلومینیم به عنوان یكی از مهمترین مواد با ارزش اقتصادی برای بسیار از تركیبها بوده است .
امروزه ، به منظور دستیابی به اهداف محیطی ، سازندگان خودرو از آلومینیم برای بخشهای بسیاری دیگر استفاده می كنند ، دریافتند كه ، هزینه كمتری برای تولید بیشتر دارد ، كه به سرعت توسط مصرف كنندگان بهبود می یابد و میزان سوخت مصرفی كاهش می یابد .
سازندگان خودرو و تولید كنندگان آلومینیم با یكدیگر كار می كنند ، برای رسیدن اهدافشان ، كاهش وزن با استفاده از آلومینیم ، كه در انواع ، اجزاء گوناگون (بخشهایی كه بهم چسبیده اند ، شاسی ماشین ، چارچوب صندلی) و به كلی در تمام بدنه آلومینیم كار شده است .
ماشین هایی كه بدنه آلومینیمی دارند ، انتظار می رود كه طی ده سال آینده دو برابر می شود .
صنعت آلومینیم در آینده با توسعه شدید و افزایش ظرفیت سرمایه گذاری می كند .
آلومینیم عامل اصلی و اساسی برای كاهش وزن خودروست ، آلومینیم به عنوان مواد مقدم است كه در قرن 21 از نظر محیطی مطابق با ماشین است .
حجم بالای آلومینیم كه در ماشین های خانوادگی بود در این چند سال كاهش یافته ، اما امروزه

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *