دانلود تحقیق مصادره اموال غیر منقول 112 ص 115 صفحه zip

شما برای دانلود دانلود تحقیق مصادره اموال غیر منقول 112 ص به سایت وارد شده اید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم توضیحات دانلود تحقیق مصادره اموال غیر منقول 112 ص را مطالعه کنید.

قسمتی از متن و توضیحات فایل:

دانلود مصادره اموال غیر منقول 112 ص تحقیق مصادره اموال غیر منقول 112 ص مقاله مصادره اموال غیر منقول 112 ص مصادره اموال غیر منقول 112 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 115

حجم فایل: 63 کیلو بایت

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 115 صفحه

مصادره اموال غیر منقول تحقیق و نگارش: «سیده رابعه رضوی علوی» استاد راهنما: دكتر عباس نظیفی فهرست مطالب عنوان صفحه «كلید واژه» 3 «دیباچه» 3 سیر تكامل بشر از ادوار نخستین تا زمان معاصر 9 «باب نخست – تاریخچه مصادره در ایران» 10 فصل نخست: ایران پیش از انقلاب مشروطیت 11 بخش نخست: ایران باستان 12 بخش دوم: ایران از ظهور اسلام تا دوران معاصر 17 بخش سوم: ایران از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی 23 بخش چهارم: ایران از انقلاب اسلامی تا عصر حاضر 45 «باب دوم – مصادره از اموال غیر منقول و حقوق خصوصی» 50 فصل نخست – حقوق مدنی و مصادره 51 بخش نخست – قانون مدنی 52 گفتار نخست: «مالكیت و مصادره اموال غیر منقول» 53 گفتار دوم: «ارث و مصادره اموال غیرمنقول» 70 گفتار سوم: «عقود معین و مصادره اموال غیر منقول» 77 باب سوم – مصادره اموال غیرمنقول در حقوق عمومی 97 بخش اول – قانون اساسی 97 نتیجه گیری مبحث 105 منابع و مآخذ 108 كلید واژه نامه: مصادره: قطع استمرار مالكیت اشخاص بر اشیاء به واسطة نظم عمومی توسط قوای عمومی اعم از آنكه متصرف، «قانونی یا غیرقانونی» اموال مزبور را تحت ید داشته باشد.
اموال: (ج مال): اشیایی كه موضوع «داد و ستد حقوقی» بین اشخاصی قرار می گیرد و مورد حقوق مالی از جمله «مالكیت» قرار می گیرند.
غیر منقول: غیرقابل نقل از محلی به محل دیگر اعم از اینكه استقرار آن «ذاتی» باشد یا به واسطة عمل انسان به نحوی كه نقل آن مستلزم خرابی یا نقص خود یا محل آن گردد.
دیباچه «سیر تكامل بشر از ادوار نخستین تا زمان معاصر» 1-یكی از نخستین جوامع بشر، نیاز او به مأمنی بوده است كه حریم او در مقابل هجوم آفات محیط پیرامون اوست.
در ابتدای حضور او در پهنة گیتی، «غارنشینی» بر می گزینند و همگان دیگر را «دشمن» كاشانة طبیعی خویش می پندارد و «استیلاء و تصرف» در مفهوم بسیار اولیة آن نمایان می گردد.
بتدریج و با مسخر ساختن عناصر چهارگانه طبیعت «آب و باد و خاك و آتش» می آموزد كه چگونه می توان «بقاء در یك محیط ساكن» را تجربه كند و در عین حال «آدمیانی» چون «خویشتن» را در كنار و جوار خویش بپذیرد و گاه با ایشان در تعاملی انسانی – در حدود بشر نخستین – به سر برد.
یكی از نتایج لاجرم این همزیستی كمابیش، ظهور نخستین «قبیله های بشری» است.
قبیله هایی كه خود یك نماد ابتدایی از زیست جمعی آدمیان است.
در همین اثناءست كه مفاهیمی چون «ریاست» و «اداره» امور را می آموزد و یك «نماد از سلسله مراتب قراردادی» در ذهن بشر شكل می گیرد.
زیستن در زمین پاك كه ودیعه آفرینشگر است برای اشرف مخلوقات «انسان» تا از نیكوئیهای آن بهره گیرد.
سپس قابل «تملك» بودن آنچه برروی این زمین خاكی، جای گرفته است در ابتدای امر مفهومی «بسیط» به نظر می رسد.
مفهومی كه به غایت «مطلق» است و غیرقابل «تقید».
سپس آنچه این تفاوت نهفته در «سلسله مراتب اولیه قراردادی» را بیشتر نمایان می سازد، تمایل بشر به «تصرف» در آن سمت و سویی است كه بنام «غصب» و «گسترش استیلاء خویش به نام حق بر اموال دیگری – چه آنچه ذاتاً در حركت است و انتقال و چه آنچه را كه بالذات در زمین آرام گرفته – خواهد بود.
بدین م

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *